Ubytovanie v Ostrave - hotely a penzióny v Ostrave a okolí

Ostrava - informácie o meste

Krajské mesto Moravsko-Sliezskeho kraja Ostrava, ležiace na severovýchode Českej republiky, je tretím najväčším mestom Čiech.

História mesta Ostrava

Ostrava bola pôvodne malou osadou vzniknutou nad riekou Ostrá, ktorá ju delila na dve časti. V stredoveku tu viedla jantárová cesta, ktorá Ostrave dodala chýr, ktorý ale počas tridsaťročnej vojny  opadol. V roku 1763 tu bolo objavené rozsiahle bohatstvo uhlia a od tej doby sa Ostrava stala mestom s hutníckym priemyslom, ktorého význam trval až do konca 20. storočia.

Pamiatky v Ostrave

Medzi významné architektonické diela patria nepochybne štyri sliezske divadlá, predovšetkým budova Národného divadla Moravsko-slezského. Na Masarykovom námestí môžeme vidieť veľa zaujímavých stavieb, Ostravské múzeum, bývalú kaviareň Hadsburg a uprostred námestia sa týči Mariánsky morový stĺp z roku 1702.

Kultúra

Ku kultúre Ostravy patria 4 divadlá, kde sa každoročne konajú dva divadelné festivaly. Pôsobí tu medzinárodne uznávaná Janáčkova filharmónia Ostrava. K veľkým kultúrnym akciám patrí festival Colours of Ostrava.
Mesto Ostrava patrí medzi veľké priemyseľné mestá a je hlavným priemyseľným centrom baníckej oblasti. K tomu patrí aj Banícke múzeum, národná kulturná pamiatka, nefunkčná čiernouhoľná Baňa Michal.
K tradičným turistickým cieľom zaraďujeme Sliezsko-ostravský hrad, banícku oblasť Vítkovice, alebo Zoologickú záhradu nachádzajúcu sa v ostravskej Stromovke.

Športové vyžitie

V Ostrave sa nebudú nudiť ani športovci. Využíť môžete 3 veľké golfové ihriská, športové letisko alebo prírodné kúpalisko v Ostrave-Porube, patriace k najväčším v strednej Európe. V okolí je rozsiahla sieť cyklotrás.

Turistické zaujímavosti v okolí Ostravy

Z Ostravy byste sa mali vydať do Beskyd, vyhľadávaného cieľa turistov i cyklistov. Zájdite do skanzenu Rožnov pod Radhoštěm alebo si vyšliapnite na Pustevny.
Zavítajte tiež do jaskyne Šipka s pozostatkami pravekého človeka a na zámky Kravaře, Hradec nad Moravicí, alebo Raduň.